Marta: Nedala jsem přednost a řidič mi nadával do hloupé blondýny. Když přijela policie, dostal pokutu

Headlamp 2940 1280

Blond vlasy na mé hlavě sice vypadají sexy, ale když řídím, jsou mnoha lidem trnem v oku. Řada řidičů, především mužů, si myslí že bych do auta vůbec sedat neměla. Korunu tomu nasadil řidič, se kterým jsme se vzájemně srazili. Nešlo o nic velkého ani vážného, a tak jsem hned z vozu vystoupila, místo označila trojúhelníkem a začala střet fotit na mobil. Už během toho jsem si musela vyslechnout mnoho nadávek od řidiče – na mé blond vlasy a na to, že jsem mu nedala přednost.

Prý jsem nedala přednost zprava

Jak k tomu došlo? Stalo se to u nás na sídlišti. Jednoduchá křižovatka, oba jsme jeli rovně. A najednou jsme se střetli, jelikož já to svým vozem naprala do levé přední části druhého auta. Řidič okamžitě vylezl a začal mi nadávat. Že jsem blondýna a za volant nepatřím, jelikož nedokážu dát ani přednost zprava. Sice jsem se nenechala rozhodit, ale začala jsem lehce pochybovat, zda skutečně nejsem viníkem nehody.

Mohlo by vás zajímat:  Franta: Místo znaku EU jsem si na značku nalepil vlasteneckou samolepku. Vím, že mě to může přijít draho
Zdroj obrázku: Pixabay

Požadoval volat policii

Celá věc začala gradovat. Auto, do kterého jsem narazila, bylo celkem luxusní a tedy drahé. Škoda na něm patrně nebyla nijak malá. K tomu nějaká škoda na mém autě a bylo jasné, že policii bude třeba zavolat. Mimo jiné i proto, že muž stále trval na tom, že jsem mu nedala přednost zprava, zatímco já jsem argumentovala tím, že ji měl dát on mě. Formulářem bychom tedy daný spor rozhodně nevyřešili. Tak jsme zavolali 158 a čekali.

Mohlo by vás zajímat:  Řidič Martin: Nabíjel jsem elektromobil u domu. Akční městská policie mi za to dala pokutu

Policie měla o viníkovi hned jasno

Když přijela policie na místo, měla po pár minutách jasno o tom, kdo je viník nehody. A ta hloupá blondýna, jak mě muž tituloval, to nebyla. Byl to naopak právě on, který za nehodu mohl. Sice jsem ho měla zprava, a křižovatka nebyla označená značkami, ale on vyjížděl z obytné zóny. Pravidla silničního provozu jsou v tomto zcela jasná. Kdo jede ze zóny, musí dát přednost všem ostatním. Měli jste vidět, jak se řidič tvářil, když mu policie řekla, že je viníkem. Já se na něj jenom usmála a řekla, že blondýny nakonec nejsou tak špatné řidičky.

Zdroj: Článek byl zpracován dle příběhu naší čtenářky
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora