Ema: Nedala jsem přednost a musela si vyslechnout nadávky na mé blond vlasy. Po příjezdu policie došlo ke zvratu

Ano, jsem blondýna. A bourala jsem. Řidič druhého vozu hned začal spršku nadávek na mé blond vlasy, že bych měla být radši doma u plotny. Jsem povahou klidná žena, takže jsem si z jeho slov zase až tak nic nedělala. Vzala jsem mobil a začala si fotit celou nehodu, abych měla případně důkazy o tom, jak ke všemu došlo. Řidič druhého auta má však zcela jasno a nadává mi, že jsem mu zničila auto, jelikož jsem mu nedala přednost.

Prý jsem nedala přednost zprava

Jak k tomu došlo? Stalo se to u nás na sídlišti. Jednoduchá křižovatka, oba jsme jeli rovně. A najednou jsme se střetli, jelikož já to svým vozem naprala do levé přední části druhého auta. Řidič okamžitě vylezl a začal mi nadávat. Že jsem blondýna a za volant nepatřím, jelikož nedokážu dát ani přednost zprava. Sice jsem se nenechala rozhodit, ale začala jsem lehce pochybovat, zda skutečně nejsem viníkem nehody.

Zdroj obrázku: Pixabay

Požadoval volat policii

Celá věc začala gradovat. Auto, do kterého jsem narazila, bylo celkem luxusní a tedy drahé. Škoda na něm patrně nebyla nijak malá. K tomu nějaká škoda na mém autě a bylo jasné, že policii bude třeba zavolat. Mimo jiné i proto, že muž stále trval na tom, že jsem mu nedala přednost zprava, zatímco já jsem argumentovala tím, že ji měl dát on mě. Formulářem bychom tedy daný spor rozhodně nevyřešili. Tak jsme zavolali 158 a čekali.

Policie měla o viníkovi hned jasno

Když přijela policie na místo, měla po pár minutách jasno o tom, kdo je viník nehody. A ta hloupá blondýna, jak mě muž tituloval, to nebyla. Byl to naopak právě on, který za nehodu mohl. Sice jsem ho měla zprava, a křižovatka nebyla označená značkami, ale on vyjížděl z obytné zóny. Pravidla silničního provozu jsou v tomto zcela jasná. Kdo jede ze zóny, musí dát přednost všem ostatním. Měli jste vidět, jak se řidič tvářil, když mu policie řekla, že je viníkem. Já se na něj jenom usmála a řekla, že blondýny nakonec nejsou tak špatné řidičky.

Zdroj: Článek byl zpracován na základě příběhu naší čtenářky
Máte příběh, který by mohl zajímat i ostatní? Napište nám a podělte se s ním. Zpracujeme ho a publikujeme na našem magazínu. Byla by škoda, nechat si ho jen pro sebe.