Nová generace Passatu Alltrack míří do Ženevy

Deriváty Cross nebo Alltrack, tedy úpravy lépe se hodící na cesty po nezpevněném povrchu, se postupem času rozrostly skrze celou modelovou řadu Volkswagenu. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se osmá generace Passatu opět dočká provedení Alltrack. A ten čas přichází spolu s ženevským autosalonem.

Recept na tvorbu podobného modelu je pořád stejný – Volkswagen vzal Passat Variant, přizvedl jeho světlou výšku o 27,5 mm, přidal plastové obložení prahů a blatníků, vpředu i vzadu nainstaloval pláty z nerezové oceli na ochranu podvozku a upravil oba nárazníky tak, aby zvládly o trochu větší nájezdový úhel. A voila – Passat Alltrack je na světě! Praktickou stránku kombíku vedle velkého zavazadelníku zastupují stříbrné střešní ližiny, jistou dávku individualizace dává výběr litých kol s osmnácti nebo devatenácti palci (standardem jsou sedmnáctky).

Mohlo by vás zajímat:  Budoucnost Toyoty Avensis je ohrožena

Aby však byl Alltrack přece jen o něco schopnější než klasický Passat, vybavil ho Volkswagen pohonem všech kol 4Motion s mezinápravovou spojkou Haldex u všech motorových variant. Za normálních podmínek na silnici je kombi předokolkou, jakmile se však podmínky zhorší, automaticky se připojí také zadní náprava. Uzamykatelný diferenciál pak posílá výkon na kolo s největší trakcí. Novinkou speciálně určenou pro toto provedení je režim Off Road (doplňující stávající Normal, Sport a Eco), který upraví fungování brzd, odezvu na plyn a nastavení asistentu pro rozjezd/sjezd do nebo z kopce pro lepší trakci a výkonnost auta na zvlášť kluzkých cestách.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai představil novou generaci sedanu Sonata

O pohonných jednotkách s pohonem všech kol již byla řeč, chybí tedy pouze jejich výpis. Základem je 1.4 TSI o výkonu 150 koní, kterou doplňuje silnější dvoulitr TSI o výkonu 220 koní. Naftové motorizace 2.0 TDI jsou nabízeny ve třech výkonových specifikacích se 150, 190 nebo 240 koňmi. Pro nejsilnější naftovou i benzínovou jednotku je standardem systém XDS+, v závislosti na motorizaci je pak k dispozici šestistupňová manuální či automatická dvouspojková převodovka.

Zdroj: Volkswagen