Po silnicích jezdí auta stále jen v nudných barvách. Vinu na tom mají samy automobilky

Kdo se při svých cestách soustředí na to, jaká auta potkává, dojde k jednomu zajímavému závěru. Pokud jde o jejich barvy, tak dominují především takové, které ničím neupoutají. Dá se říct, že se jedná o barvy, které jsou naprosto nudné. Jasně dominuje bílá nebo šedá. Kdo má luxusnější auto, ten volí opět bílou, v některých případech černou. Jiné, originálnější odstíny bohužel tak časté nejsou. A proč? Mnohdy si za to mohou samotné automobilky. Toto jsou důvody.

Cena rozhoduje

Při koupi auta je cena jedním z důležitých parametrů. A tak je jasné, že kupující bude šetřit, kde se jenom dá. Když se podívá do ceníku, kde jsou výraznější barvy a metalízy poměrně drahé, logicky zvolí raději odstín základní, bez příplatku. Buď koupí levnější auto, nebo dané peníze spíše investuje do lepší motorizace než do toho, aby auto vypadalo lépe. Toto zákaznické rozhodování se samozřejmě dá pochopit a má logiku.

Zdroj obrázku: Freepik

Není na výběr

U mnohých automobilek je problém i s tím, že jiná ucházející barva nemusí být na výběr. Bílá, šedá nebo černá tvoří základ samotné nabídky. Ostatní barvy mohou být spíše doplňkové, a pokud designéři popustili uzdu své kreativitě, může být problém v tom, že nejsou až moc lákavé. Jsou buď extrémně výrazné, nebo nepovedené či nevyvolávají ty správné pozitivní emoce. A tak výsledkem je, že krom bílé nebo šedé není nic normálního na výběr.

Stále jsou

Problém s barvami může být i toho rázu, že jsou stále v nabídkách jednotlivých automobilek. Pokud by ty samy měly zájem, aby na silnicích jezdila jejich designová auta, u kterých barva podpoří celkový vzhled, základní barvy z nabídky prostě vynechají a ceník nastaví tak, aby i s lepšími barvami bylo auto víceméně zajímavé. Ani k tomu ale moc často nedochází, a tak je jasné, že když zákazník může sáhnout po bílé a šedé, tak proč by to neudělal?

Zdroj: https://www.autoblog.com/2020/10/12/most-popular-car-colors/