Pravidelné pauzy při řízení auta přispějí k větší bezpečnosti a menšímu stresu

1038

Řízení vozu na dlouhé vzdálenosti je pro někoho skvělá zábava, ale jiní to přímo nesnáší. V každém případě byste si na cestě do cíle měli dělat pauzy. Důležité jsou hlavně kvůli bezpečnosti. Po delší doba na silnici bude vaše koncentrace i energie narušená. Jakmile na chvíli zastavíte, projdete se na čerstvém vzduchu a odpočinete si, budete mít znovu sílu na pokračování v cestě.

Protáhněte si svaly

Při pauze vždy vystupte z vozu a jděte se trochu projít. Můžete jít o 5 minut chůze v přírodě, procházku kolem čerpací stanice nebo cokoli jiného. Důležité je, abyste vstali po delší době sezení a protáhli si nohy. Lidské tělo není přizpůsobené dlouhému sezení. Z tohoto důvodu se doporučují pauzy také při práci z domova nebo v kanceláři.

Mohlo by vás zajímat:  Se zablokovaným autorádiem nemusíte do servisu, kód zjistíte i online

Osvěžení mysli

Čerstvý vzduch a procházka po okolí osvěží vaši mysl. Obnovíte svou pozornost i koncentraci, přičemž obojí potřebujete při řízení používat na 100 procent. Během pauzy si můžete také chvilku zacvičit nebo si jednoduše sednou na čerstvém vzduchu a vychutnat i šálek horké (nebo studené) kávy z čerpací stanice. Záleží jen na tom, kde zrovna zastavíte a na co budete mít náladu.

25870
Zdroj obrázku: Freepik

Větší bezpečí za volantem

Pravidelné přestávky na dlouhé cestě autem vám zajistí bezpečí při řízení. Nebude se vám díky tomu stávat, že na vás najednou padne únava za volantem nebo křeč do nohy. Únava patří mezi největší nebezpečí za volantem. Možná si myslíte, že to nemůžete ovlivnit, ale není to pravda. Dokonce i krátké přestávky vám přinesou zpět koncentraci a sílu, kterou potřebujete při řízení.

Mohlo by vás zajímat:  Hybridy ukazují v chladném počasí svou slabou stránku a potvrzují, jak nepoužitelné jsou

Nižší míra stresu

Lidé jsou po delší době v autě většinou nervózní a ve stresu. Jakmile se začnete obávat únavy, budete ve stresu ještě více. Proto zastavte na odpočívadle nebo u čerpací stanice a dejte si na chvíli pauzu. Celkově se budete cítit mnohem lépe. Možná máte pocit, že spěcháte a nemáte na to čas. Udělejte si ho, protože se vám to vyplatí a do cíle dojedete v pořádku.

Zdroj: https://www.deliveryquotecompare.com/news/why-breaks-are-important-when-driving-long-distance
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora