Nejlepší české trasy pro podzimní projížďku na motorce

Male Biker Riding Shiny Black Motorcycle

Motorkářská sezona se sice chýlí ke konci, ale nevyužít posledních záchvěvů léta by byl pro spoustu jezdců hřích. A tak se ještě chystají využít víkendy nebo třeba sváteční dny k nasbírání posledních pár stovek kilometrů za řídítky svého dvoustopého miláčka. Patříte-li mezi ně, tento článek je pro vás to pravé. Představíme v něm zajímavé české a moravské trasy, na které se můžete vydat i na začátku podzimu.

Kokořínsko

Je až s podivem, že se Kokořínsko ještě neobjevilo v nějakém fantasy filmu, místní skály a hvozdy rozhodně stojí za to. A na své si v okolí známého hradu, který je oblíbeným turistickým cílem nejen Pražanů už více než sto padesát let, přijdou také motorkáři. Po silnici číslo 9 si můžete vyjet z Mělníku do Dubé, což ocení hlavně fanoušci dlouhých a táhlých zatáček. Ale jsou tu i méně známé trasy, třeba ty podél říčky Pšovky, které se k podzimním projížďkám hodí ještě o chlup víc.

Mohlo by vás zajímat:  Naschvály řidičů aut vůči cyklistům nabírají na intenzitě a mohou skončit fatálně
back-view-bearded-male-biker-looks-thoughtfully-somewhere-into-distance-poses-black-motorbike-holds-protective-helmet-spends-leisure-time-autumnal-park-copy-space-your-advertising
Zdroj obrázku: Freepik

Víkend na Šumavě

Šumava je pro motorkáře opravdový ráj, tím spíše teď na podzim, kdy už z horských silnic mizí cyklisté a celkově je na nich méně provozu než v jiných ročních obdobích, takže je možné si jízdu zdejší krajinou opravdu vychutnat. Populární je třeba trasa začínající v Klatovech, která vás přes Železnou Rudu a Sušici sveze až do Kašperských Hor. A pokud rádi zakončíte jízdu nějakou místní specialitou, zkuste trasu z Vyššího Brodu na Lipno, pak přívozem Dolní Vltavice a dále směrem na Volary. Na Šumavě klidně můžete projezdit celý víkend.

Mohlo by vás zajímat:  Stočený tachometr lze zjistit podle fotografií auta i jednoduchého výpočtu

Beskydy

Moraváci zase mohou na podzim zamířit do Beskyd, které mají přeci jenom blíže než předchozí doporučované trasy. V Beskydech rozhodně stojí za zmínku trasa vedoucí od přehrady Bystřička přes Rožnov pod Radhoštěm do Prostřední Bečvy. Máte-li rádi pořádná klikatá stoupání, můžete pokračovat i nahoru na Pustevny. Jen pozor na silný vítr, který tu na podzim většinou vane.

Zdroj: https://www.visitczechia.com/en-US/6b4a1daa-f0db-4c82-acc8-f0cf582cbc2c/article/n-czech-republic-on-motorbike
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora