Rolls-Royce Ghost – mezigenerační přeměna unikátního vozu

Jedná se vlastně o zmenšený Phantom od této automobilky. Jedná se o další článek v mezigenerační proměně, která bude pokračovat v roce 2020. Příznivci této značky namítnou, že Rolls-Royce Ghost není žádnou novinkou. Vždyť tento vůz je na trhu již od roku 2009. Tehdy tento vůz představoval vlajkovou loď, v současné době jde o základ nabídky. Nová verze Ghostu se má představit v roce 2020.

Další zástupce značky Rolls-Royce

Rolls-Royce Ghost se tak stává třetím zástupcem této automobilky v poslední době. Britská automobilka představuje vozy, které jsou znamením luxusu. V poslední době byly představeny tyto vozy:

  • v roce 2017 byl představen Phantom,
  • v roce 2018 SUV Cullinan,
  • a nyní se představuje Ghost.

Jakých změn se dočkáme?

Nový Ghost by měl být lehčí díky využití hliníkové architektury. Nicméně moderní těžké techniky, které budou ve vozu použity, tento hmotnostní rozdíl zase zvětší, takže těžko říct, zda skutečně dojde k odlehčení vozu. Bude použit nový konstrukční základ, který zajistí vyšší tuhost karoserie. Navíc dojde k nasazení natáčení zadních kol, což zajistí vyšší agility. Cullinan využívá pohon na všechna kola, otázkou ale je, zda bude tato technologie použita také u Ghostu.

Co skrývá Ghost pod kapotou?

Nový Ghost by měl mít i nadále vidlicový dvanáctiválec. Ve starší verzi byl použit motor sdílený s BMW 7, který měl objem 6,6 litru. Ten ale bude nahrazen, a sice dvakrát přeplňovaným agregátem, který známe již z modelů Phantom a Cullinan. Tento motor má objem 6,75 litru a dosáhne výkonu 420 kW. Motor bude spolupracovat s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Jaké změny proběhnou v designu?

Automobilka Rolls-Royce patří k tradičním značkám, které se drží svého konzervativního stylu. Změny exteriéru jsou tedy spíše jen evoluční. Interiér bude opět poskytovat svým cestujícím co nejvíce luxusu – k dispozici budou ty nejvybranější materiály. Na to už jsme ostatně u značky zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Výroba Mercedesu SLS AMG se blíží ke konci

 

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora