„Škoda, že jsem neměl elektromobil i předchozí zimy. Tomu pohodlí se nic nevyrovná,“ raduje se šofér Lukáš

244966

Před zimou jsem se konečně rozhodl a koupil si elektromobil. Měl jsem obavy, hlavně jak auto zvládne zimní podmínky. Tyto obavy se ale ukázaly být zcela zbytečné. Na tu vzdálenost, co jezdím, mi udávaný dojezd bez problémů stačí. I když v zimě mi výrazněji klesne, to je pravda. Ale částečně i proto, že baterku zbytečně vybíjím hlavně pro svůj komfort. Teď, když je tu zima, jsem si uvědomil, jak skvělou věc jsem si pořídil, a lituji, že jsem to neudělal už dávno. Je pravdou, že ten komfort něco stojí, dojezd se sníží, ale za tahle negativa to prostě stojí.

Mohlo by vás zajímat:  Zavedení dalších EKO poplatků při převodu má překvapivou logiku. Je to nutnost

Jednou z nejlepších vlastností mého elektromobilu je to, že ho mohu předehřát dálkově pomocí aplikace v mobilu. Ať už je venku jakkoliv chladno nebo sněží, pro mě to není problém. Stačí, abych v aplikaci stiskl tlačítko, a auto začne na parkovišti samo topit. A je úplně jedno, kde se auto nachází. Klidně můžu tohle funkci aktivovat z druhé strany zeměkoule. A mám jistotu, že když k němu přijdu, čeká mě nejen příjemné teplo, ale také dokonale odmražená skla.

Tohle je obrovská výhoda v zimních měsících. Už nemusím mrznout venku, zatímco škrábu led a sníh ze skel. Už nemusím čekat desítky minut, než se klasický spalovací motor zahřeje aby normální auto začalo topit. Je to tak pohodlné a šetří spoustu času, stisknu tlačítko a dá pár minut je v autě teplo. A když počkám delší dobu, led na sklech povolí.

Mohlo by vás zajímat:  Citroën představil novou hybridní technologii

Kdybych věděl, jaký komfort elektromobil přináší, rozhodl bych se pro něj mnohem dříve. Je to technologie, která mi zjednodušila život, a jsem nadšený, že mám možnost ji využívat. Elektromobily nejsou jen o šetrnosti k životnímu prostředí, ale také o obrovském pohodlí, které nabízejí. Ale chápu, že odpůrci této technologie si to nechtějí připustit a radši budou desítky minut svými nastartovanými nafťáky rušit celou ulici a budou kolem auta pobíhat se škrabkou. Když jdu kolem nich, hupsnu do svého elektromobilu a hned odjíždím, musím se jim jen smát.

Mohlo by vás zajímat:  Kontroly emisí v terénu: 25 % automobilů nesplňuje požadavky

Teď je zima fuč a já jsem si jistý, že když jsem zvládl tohle pro elektrická auta nejnáročnější období, není nic, co by mě mělo na elektromobilu překvapit. Vlastně, jedna funkce ano. Tak jako jsem v zimě zapínal topení, si v létě zase zapnu klimatizaci. Komfort za ty prachy prostě stojí.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora