Tito chodci jsou postrachem každého řidiče. Svým chováním doslova skáčou pod kola aut

Účastníky silničního provozu jsou nejenom řidiči v autech, ale jsou to také chodci. Právě ti mohou motoristům často zavařit. A nemusí být výjimkou, že to skončí pořádným malérem. Často je na vině právě chodec. Proč? Protože dělá chyby, které normální motorista prostě nesnáší.

Nenadálé vkročení na přechod

Chodci samozřejmě absolutní přednost nemají, ale motoristé by jim měli umožnit bezproblémové a bezpečné přejití vozovky. K tomu jenom těžko dojde v případě, pokud chodec náhle změní směr a z ničeho nic vkročí na přechod před projíždějící auto. Lze mluvit o štěstí, pokud to řidič zvládne ubrzdit a nedojde k nejhoršímu. Ne vždy má ale chodec štěstí.

Vykročení zpoza vozu

Je jedno, zda je to několik zaparkovaných aut na kraji ulice, nebo je to autobus stojící na zastávce. Pokud si chodec neuvědomí, že ho řidič nevidí, může mít pořádný problém. Vždy je třeba přecházet tam, kde je to přehledné a bezpečné. Pokud se chodec doslova zjeví před řidičem zpoza auta, a je jedno zda na přechodu, nebo mimo něj, může to skončit nepěkně.

Mohlo by vás zajímat:  Útoky na majitele elektrických aut často přesahují únosnou mez. Tyhle věci jsou čím dál častější
Zdroj obrázku: Freepik

Sluchátka a nesledování okolí

Chodec by měl respektovat, co se kolem něj děje. Měl by sledovat dopravní situaci kolem něj. Mít nejlépe oční kontakt s řidičem a poslouchat, co se děje v okolí. Chodec s tmavými brýlemi, v čepici a kapuci, mající navíc na uších sluchátka. K tomu koukající do země. To je kombinace, kterou si může zadělat na pořádný problém. Při vkročení do vozovky možná ani netuší, že řidič nemá vůbec šanci zastavit. Jeho chování může vypadat i jako sebevražedné.

Bezhlavý běh

Je sice správné snažit se přejít silnici co nejdříve a nejrychleji. Ale také platí, že všeho moc škodí. Bezhlavý běh přes silnici může mít fatální následky. To, že zastaví jedno auto, ještě neznamená, že zastaví druhé. Sice je to v dané chvíli chyba řidiče, ale chodec případné nehodě svým neuváženým během značně napomohl.

Zdroj: https://www.schwebel.com/press/pedestrian-crosswalks/