Všechny Hondy budou v budoucnu hybridní, letos se představí nová verze Jazz

V hybridních vozech a v elektromobilech spatřuje dnes mnoho automobilek budoucnost světového automobilového průmyslu. Spousta automobilových společností tak přesouvá svou pozornost a výrobu právě jejich směrem. Japonská firma Honda nechce být pozadu, a tak letošní verze Hondy MPV Jazz bude již pouze hybridní.

Už jen hybridy

To ale není jediný cíl, který si tato společnost v blízké budoucnosti vytyčila. Automobilka také oznámila, že všechny modely jejích aut budou do roku 2025 k dispozici nejen s běžným spalovacím motorem, ale také s hybridním pohonem.

V průběhu roku 2021 chce Honda představit hybridní pohon například u dalšího svého oblíbeného modelu Hondy Civic. Na rozdíl od hybridní Hondy Jazz by měl disponovat větším motorem, konkrétně full-hybridní kombinací dvoulitrového zážehového čtyřválce a bezestupňové převodovky CVT. Jen pro zajímavost dodejme, že tento motor nabízí Honda již dnes v svém SUV CR-V.

Nový pohon ve známém designu

K odhalení nové verze Hondy Jazz sice dojde ještě letos v říjnu, na evropském automobilovém trhu se nový hybridní Jazz objeví ale až v průběhu příštího roku. Kromě hybridního pohonu by však měl úspěšný vůz MPV Jazz zůstat téměř nezměněn. Nabídne tedy opět kombinaci vysoké karoserie a maximálního vnitřního prostoru na malém kompaktním základu. Mírně lišit by se měly pouze přední světlomety či chromované lištování vozu.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora