Vypadají nenápadně, ale odborníci je řadí mezi nejspolehlivější auta poslední dekády

Mnoho lidí tvrdí, že dnešní auta zdaleka nevydrží tolik co jejich předchůdci před třiceti, čtyřiceti či padesáti lety. Do určité míry je to pravda. Tehdejší auta však byla výhradně mechanická bez chytrých technologií a elektronických zlepšováků, které sice dělají řízení mnohem pohodlnější, ale zvyšují riziko, že se na autě něco porouchá. V dnešních autech také najezdíme za rok mnohem více kilometrů než předchozí generace. I tak však existují modely, na jejichž výdrž se můžete spolehnout. Tedy podle názorů odborníků z britského Reliability Index. Dnes vám představíme hned pět takových držáků.

Suzuki Alto

Malé Suzuki Alto není pro většinu lidí volba srdcem, ale volba peněženkou. Tlak na nízkou cenu je u auta více než patrný, o to úctyhodnější však je, že i přesto patří mezi nejspolehlivější modely posledních let. Nečekejte žádný velký luxus ani pohodlí, ale pokud hledáte auto, které vám vydrží, nepotřebuje náročný servis a nemá vysokou spotřebu, dál hledat nemusíte.

Citroën C1

Na rozdíl od asijských vozů se Francouzi snaží oslovit designem, a to platí i o Citroënu C1, zejména když ho porovnáme se Suzuki z předchozího odstavce. Krása něco stojí, a tak budete při nákupu Suzuki C1 muset sáhnout hlouběji do kapsy. Na oplátku dostanete živý a elegantní vůz, jehož interiér může hrát všemi barvami. Ne nadarmo se o tomto Citroënu říká, že jde o dámské auto. I přesto vyniká spolehlivostí.

Mohlo by vás zajímat:  Tato populární SUV jsou stále s naftovým motorem. Nabízí víc než jen dobrou spotřebu
Zdroj obrázku: Citroen

Hyundai i20

Tento model se vyrábí i v České republice a je u nás stále populárnější. Náhradních dílů je tak dostatek a nejsou příliš drahé, kdybyste je snad potřebovali. Hyundai i20 z řady nikterak nevyčnívá, a tak boduje právě spolehlivostí. Auto polyká kilometry, aniž by to na něm bylo příliš znát. Konkurenční Škodu Fabia v tomto ohledu hravě strčí do kapsy.

Nissan Almera Tino

Úsporný rodinný vůz s velkým kufrem u nás příliš nebodoval, v sousedních státech, zejména Německu a Polsku, však ano. Je variabilní, bezpečný a skvěle se řídí, byť trpí poněkud hlučnějším motorem. Hlavní výhodou je však vysoká spolehlivost, ve své třídě, ale i mezi většími auty obecně, v tomto ohledu Nissan Almera Tino suverénně dominuje.

Zdroj obrázku: Hyundai

Hyundai i10

Ještě o něco lépe než jeho větší sourozenec si ve statistikách spolehlivost vede Hyundai i10. Také v tomto případě platí pravidlo, že menší modely jsou obvykle spolehlivější než větší vozy stejné značky a podobné konstrukce. Hyundai i10 se však snaží oslovit také designem, zejména po nedávném faceliftu, který přinesl několik chytrých zlepšováků. Hlavní devízou auta však nadále zůstávají nízká poruchovost a snadná údržba.

Mohlo by vás zajímat:  Tahle SUV mají pod kapotou stále naftu a cenově zaujmou nejednoho zájemce

Mezi další opravdu spolehlivá a bezporuchová auta, která byla vyráběna v posledních deseti letech, patří tyto modely:

  • Honda Jazz
  • Hyundai Getz
  • Opel Agila
  • Mitsubishi Lancer
  • Toyota iQ
Zdroj: Autorský text