Zápachu v autě předejde pravidelný úklid, důležité je najít příčinu

2149193595

Jednou za čas se může stát, že vám začne ve voze něco zapáchat. Rozhodně to není nepříjemné, ale existuje hned několik způsobů, jak můžete zápachu předcházet nebo ho odstranit. Nejdříve se podíváme na prevenci a hned potom na metody, jakými se můžete nepříjemného aroma v autě zbavit. Někdy to půjde rychle a snadno, jindy budete potřebovat více trpělivosti.

Pravidelný úklid interiéru vozu

Pravidelné větrání a úklid interiéru jsou skvělým způsobem, jak zamezit zápachu, aby se objevil. Hlavně úklid vám hodně pomůže, protože budete průběžně odnášet odpadky a zbytky jídla i pití, které by mohly způsobit velké problémy se svěžestí a čistotou vašeho vozu. Nezapomeňte také občas otevřít okna, a to hlavně během horkého léta.

Mohlo by vás zajímat:  Design vítězí nad funkčností také u světlometů. Žárovku už těžko vyměníte sami
36597
Zdroj obrázku: Freepik

Najděte zdroj zápachu

Tohle je nejdůležitější ve chvíli, kdy se již zápach objevil. Projděte celé auto a zkuste najít zdroj zápachu. Může se jednat o zapomenuté boty pod sedačkou, jídlo, vylité pití nebo dokonce mrtvé zvíře. Klíčové je, abyste prošli celý interiér vozu a hledali velmi pečlivě. Odstraňte z auta všechno, co by mohlo způsobit zápach, vyvětrejte a potom uvidíte, jestli to pomohlo.

Využijte sílu přírodních pohlcovačů pachu

V případě, že je zápach příliš silný, budete potřebovat nějakou pomoc. Budete možná překvapení, ale skvěle vám s tím pomůže ocet nebo bobkový list. Použít můžete také kávovou sedlinu. Všechny tyto suroviny absorbují pachy a zajistí vám neutrální vůni v autě. Nečekejte, že to tam bude nádherně vonět (hlavně ne po octu), ale zápach bude velmi rychle pryč.

Mohlo by vás zajímat:  Speciální zajíždění nových aut už není potřeba. Důležité je pamatovat na tři věci

Další možností jsou klasické (nebo přírodní) osvěžovače vzduchu. V obchodech najdete nespočet produktů a dokonce i spreje, které dokáží pohltit nepříjemné aroma kdekoli. Proto se rozhodněte, jestli vám postačí jen vonný stromeček nebo budete potřebovat něco silnějšího. Na pár dnů můžete do vozu vložit také sáček plný levandule nebo jiných bylin, aby vám provoněly celý vůz.

Zdroj: https://www.turtlewax.com/blogs/how-to/how-to-remove-smells-from-car-interiors-the-right-way
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora