27270005

Prodej ojetého auta je často spojen s podvodem. Hodně napoví cena nebo přiložená fotografie

Koupit si ojeté auto může být skvělou možností, jak si užívat každý den osvědčeného auta z druhé ruky, za které jste zaplatili výhodnou cenu. Bohužel se v tomto odvětví objevuje hodně lidí, kteří chtějí vydělat na nabouraném nebo hodně ojetém voze. Proto se uchylují ke lži a podvodu. Jak můžete odhalit, že vůz není v pořádku a kupující se snaží prodat poruchové auto? Příliš nízká cena Vidíte-li z vozu velmi nízkou cenu, pravděpodobně se ho chce jen někdo zbavit. Můžete počítat s tím, že už s ním neujedete příliš mnoho kilometrů nebo do něj budete jen investovat.

Číst více
2150163665

Stočený tachometr prozradí stav vozidla, servisní kniha nebo online databáze

Když si pořizujeme auto, které není nové, nejčastějším problémem bývá stočený tachometr. Podle statistik se po silnicích pohybuje více než třicet procent aut, která mají stočený tachometr. Jak nenaletět podvodníkům a nekoupit zajíce v pytli? Jako první by vás měl upozornit stav řidičského sedadla. Podle stavu předního sedadla poznáte, zda daná čísla sedí. Určitě si prohlídněte i ostatní auta, abyste byli v obraze. Ostatních sedadel si moc všímat nemusíte, protože je rozdíl, zda v něm jezdí rodina, nebo pouze řidič. Interiér automobilu a servisní kniha Jestliže si kupujete automobil z bazaru, určitě využijte možnost zkusit si různá auta.

Číst více
35971

Rezerva versus lepicí sada: při defektu pneumatiky mohou přijít vhod obě možnosti

Poškození pneumatiky na silnici není příjemná situace. Musíte je vyřešit velmi rychle, abyste se dostali do cíle včas. Máte dvě možnosti, jak to udělat. Na obě se přitom musíte připravit. Jednou z nich je rezervní pneumatika, kterou lepicí sada na pneumatiky. Dnes se podíváme na výhody a nevýhody u obou metod. Podle toho se můžete nejlépe rozhodnout, co pro vás bude lepší. Výhody a nevýhody rezervy Velká výhoda rezervy je její spolehlivost. Jednoduše víte, že pneumatiku vyměníte a můžete jet dál. Také jsou odolnější a zvládnou i dlouhé vzdálenosti. Lepicí sada je spíš dočasné řešení.

Číst více
2150320964

Klíč od auta zabalený do alobalu zvýší ochranu před zloději

Asi všichni víme, jak vypadá klíč od auta. Jedná se o velice důležitou věcičku, která je nutná pro odemknutí auta. Dříve se používal i pro nastartování motoru. Pod plastovým krytem klíče se nachází plošný spoj, který na základě rádiových vln odemyká auto. Imobilizér je deaktivován na dálku. Baterie uvnitř klíčku je nutná k přerušení signálu zabezpečení auta, takže k odemčení či zamčení auta. Jestliže se baterie vybije, lze většinu aut otevřít manuálně. Bohužel někdy se může stát, že se klíč zapomene uvnitř auta, a pokud nemá vlastník náhradní, je nucen zavolat asistenční pomoc.

Číst více
35955

Bezkontaktní mytí auta je rychlé, několik pravidel ho usnadní

Bezkontaktní myčky vám pomohou na jaře od všudypřítomného pylu a také od nečistot po zimě. Tento druh myčky je ideální pro všechny, kdo si chtějí vůz umýt sami, ale nemají k tomu příležitost doma. Navíc si tam užijete speciální produkty a funkce, které doma jistě nemáte. V první řadě ale musíte vědět, jak správně postupovat při jejím používání. Najděte si správnou myčku Ve svém okolí jistě máte hned několik míst, kde jsou bezkontaktní myčky. Vyberte si tu, která má k dispozici moderní zařízení a podívejte se také na její recenze.

Číst více
421

Údržba starého vozu není výhodná investice, koupě nového auta se vyplatí víc

Není snadné zvládat dilema, které často stojí před majiteli starých automobilů. Na jedné straně si nemohou dovolit koupit nové vozidlo nebo pravidelně vyměňovat stávající za novější model. Na druhé straně dlouhodobé držení zastaralého vozidla zdaleka není ideální volbou. Mnoho lidí, kteří se pohybují doslova ve starých plechovkách, se však brání uznat rizika, která s sebou tato vozidla nesou. Je třeba se zamyslet nad tím, co přesně jim hrozí a proč je lepší se takového auta zbavit včas. Klesající hodnota a obtíže s prodejem Starší auto rozhodně není synonymem pro vzácný veterán, který si udržuje, nebo dokonce zvyšuje svou hodnotu.

Číst více
9347187

„Za své auto jsem dostal víc, než jsem čekal. Stačilo se mu celý víkend věnovat a zatraktivnit ho,“ má radost Franta

Každý, kdo prodává auto, chce dostat co nejvíce. A kupující chce naopak zaplatit co nejméně. Jsou ale cesty, jak kupujícího doslova ošálit a získat z něho opravdu nejvyšší možnou částku. Vše je přitom zcela legální, stačí jenom věnovat prodeji auta dostatek času. A nic nepodcenit. Rozhodl jsem se prodat auto a stejně jako všichni ostatní, i já jsem chtěl dostat co nejvíce peněz. Rozhodl jsem se proto, že udělám maximum. Včetně několika známých fíglů, které mají vést k tomu, že kupec bez váhání vyplatí tolik, kolik budu chtít.

Číst více
7924

Jeden pohled na správné místo a bude jasné, že prodejce lže. I laik pozná, že automobil byl bouraný

Prodejci tají, že jejich vůz byl bouraný. Kdo si nedá pozor, může koupit ojetinu, která klidně mohla být označena jako totálka a v rukách šikovného mechanika se změnila v opět funkční auto. Ale velmi nebezpečné. Jak a podle čeho poznat, že auto není bourané? Jsou triky, díky kterým stačí několik kontrol správných míst a máte skoro stoprocentní jistotu, že na možný podvod a zatajování informací přijdete. V dobách, kdy se ekonomice příliš nedaří, pravidelně roste poptávka po ojetých autech.

Číst více
2

Test SsangYong Tivoli 1.5 GDI Turbo Style

Automobilka SsangYong ve své novodobé historii prochází celkem úspěšným obdobím, koncovým zákazníkům jsou aktuálně nabízeny vozy, který již nedisponují poněkud rozporuplným vnějším vzhledem, ba naopak tu máme celkem svěže působící modely s prostorným a kvalitně zpracovaným interiérem, které jsou navíc k dispozici za velmi rozumné pořizovací ceny. Aktuální portfolio vozů se zaměřuje především na oblíbenou kategorii SUV, v nabídce jsou tak modely různých velikostí včetně jednoho “pracovního“ pick-upu.

Číst více
2149212426

„Obviňoval jsem pumpaře z podvodů při čerpání paliva. Vysvětlením měla být vlastnost mé nádrže,“ přiznává Libor

Je možné, aby se do nádrže auta dostalo více paliva, než jaká je kapacita nádrže? V první chvíli to vypadá jako úplný nesmysl a mnozí začnou přemýšlet nad tím, že čerpací stanice podvádí. Realita však může být nakonec přece jenom trochu jiná. Jsou majitelé benzinek podvodníci? Já si to dlouhou dobu myslel. Mé zkušenosti vycházely nejenom z dob minulých, ale i z toho, co se mi stalo. Nikdy jsem nijak výrazně nesledoval, kolik mám v nádrži. Vždy jsem dotankoval plnou, dokud nevypla tankovací pistole. Až jednou jsem jel na pumpu se skoro prázdnou nádrží.

Číst více