Přezouvání pneumatik nemusí mít smysl vždy. Každý typ nabídne přesně to, co řidič potřebuje

Na první pohled vypadají pro běžné řidiče všechny tři typy pneumatik stejně. Nabízí se tak otázka, proč by se měly měnit zimní gumy za letní. Jenomže pneumatiky rozhodně stejné nejsou. Liší se hlavně: počtem drážek, prořezem, tvarem vzorku, dezénovou směsí. Čtěte dál, abyste zjistili, proč není radno přezouvání odkládat.

Číst více

Nechat auto svému osudu se nevyplácí. Na delší odstavení je třeba vůz pečlivě připravit

Toto je otázka především pro řidiče a majitele vozů, kteří z nějakého důvodu nemohou řídit své auto. Většinou se jedná o nadšence vlastnící více aut, ale důvod může být jakýkoliv, klidně i dočasné odebrání řidičského průkazu nebo dlouhodobý pobyt v zahraničí. Jak tedy postupovat, jestliže řešíte tento problém?

Číst více

Autorizovaný servis vždy nabídne víc. Do kvalitní práce za kratší čas se investovat vyplatí

Patříte mezi hrdé majitele vozu a chcete dopřát svému miláčkovi co nejlepší péči? Staráte se o něj pravidelně, jezdíte na prohlídky, měníte olej, kontrolujete brzdy, čistíte klimatizaci, ale přemýšlíte, zda se vyplatí si za tuto péči připlatit v autorizovaném servisu? Autorizovaný servis totiž není tak drahý, jak se může na první pohled zdát.

Číst více

Koupě ojetiny je vždy risk. Kontrola několika parametrů odhalí falešné údaje i kradený vůz

Ať už je váš důvod jakýkoliv, co se týče pořízení ojetého automobilu, začněte především u informací. Podle identifikátorů poznáte, zda opravdu sedí parametry uvedené v technickém průkazu. Skutečný rok výroby poznáte podle skel, bezpečnostních pásů, sedadel, plastových dílů, klimatizace a dalších různých součástí automobilu. Všechny tyto i další části automobilu by měly mít uvedena potřebná data pro kontrolu. Dalším důležitým bodem je prověření původu vozidla.

Číst více

„Za deset dvě“ už neplatí. Nejbezpečnější úchop volantu je trochu jiný

Ať už patříte mezi řidiče, praktikanty, nebo se teprve chystáte získat řidičský průkaz, měli byste vědět, jaká je správná poloha držení volantu. Zapomeňte na staré rady z autoškoly, kdy byla doporučována metoda „za deset dvě“. Jedinou správnou polohou je poloha „tři čtvrtě na tři“. Předchozí tvrzení dříve platilo u starých automobilů, které nebyly vybaveny posilovači včetně airbagů.

Číst více

Na ruční brzdu je v zimě lepší nesahat. Způsobí víc problémů než pozitiv

Klasická mechanická ruční brzda je stále základem celé řady automobilů. V těch modernějších už bývá nahrazena elektronickým řešením ve formě jednoduchého tlačítka v interiéru. Mechanická „ručka“ má ale stále něco do sebe. Z hlediska jednoduchosti má samozřejmě své benefity, ale i rizika. Ta se mohou projevit především v zimě. K čemu ruční brzda slouží? Ruční nebo též parkovací brzda má jednoduchý úkol.

Číst více

Nejlepší odmrazovač skel stojí pár korun a vyrobí ho každý. Škrabka už nebude potřeba

Namrzlá skla aut jsou nepříjemným problémem každého motoristy. Kdo nemá elektromobil, auto s nezávislým topením nebo funkci výhřevu čelního skla, musí námrazu odstranit. Klasicky škrabkou, v případě nouze platební kartou nebo pomocí chemického odmrazovače. Kupovat ho ale je poměrně drahé. Stejně dobře zafunguje i domácí výrobek.

Číst více

Elektromobily dokážou při rekuperaci zajímavě snížit spotřebu. Ostatní řidiče ale vytáčí

Elektromobily mají oproti vozům se spalovacím motorem mnoho unikátů. Jedním z nich je možnost využívat energii vzniklou při zpomalování. Zatímco u auta se spalovacím motorem při brzdění auto nic nezíská, u elektromobilu je tomu jinak. Během takzvané rekuperace auto zpomaluje a elektřina míří do akumulátoru. Tím se snižuje spotřeba a zvyšuje se dojezd.

Číst více

Na barvě auta záleží. Má vliv na bezpečnost i agresivitu za volantem

Při výběru auta hraje roli také barva. Každý člověk je jiný a má svou oblíbenou barvu. Co se týče výběru aut, můžeme zjistit, že barva automobilu hraje roli v různých ohledech. Podle výzkumu z Austrálie bylo zjištěno, že nejnebezpečnější barvou jsou barvy šedá, fialová a stříbrná (v ČR šedá), které v porovnání s bílou zvyšují účast na nehodě až o deset procent.

Číst více