Trendy na českém trhu se mění, lidé mají zájem o jiné vozy než dříve

Škodovka vedle Škodovky. Sem tam nějaká Lada nebo Trabant, ale jinak záplava Škodovek. Tak vypadala parkoviště na českých a moravských sídlištích na konci osmdesátých let. S revolucí měla vtrhnout na český trh západní auta, ale nestalo se tak – cizí vozy byly příliš drahé. A mladoboleslavská automobilka přesto zjistila, že s produkcí bývalého západního bloku nebude schopna držet krok. Zachránila ji až investice německého Volkswagenu.

Číst více

„Milý cyklisto, v jednosměrce opravdu nemáš co dělat,“ zlobí se motoristé, kterým komplikují život

V jednosměrce nečekáte, že se proti vám někdo vyřítí. Danou ulici berete jako místo, kde se jezdí jenom jedním směrem a kde nehrozí riziko čelní srážky. Ale to nemusí být zcela pravdou. Zatímco řidič auta nebo motocyklista si neriskne vjet do jednosměrné ulice zákazem, u cyklistů tohle neplatí. Arogance, neznalost i zmatenost Je mnoho důvodů, proč cyklista do jednosměrky vjede.

Číst více

Setkání s autoškolou na silnici: opatrnost se vyplácí, přílišná ohleduplnost je na škodu

Když řídíme a potkáme na silnici autoškolu, může to být pro mnoho řidičů stresující zážitek. Někteří řidiči se příliš soustředí na autoškolu a snaží se předvídat každý krok, což může paradoxně vést k nebezpečnému chování na silnici. Podíváme se na správné chování, když potkáte autoškolu na silnici, abyste se vyhnuli rizikům a zbytečně nebránili studentům dosáhnout bezpečného a úspěšného ukončení jejich výcviku.

Číst více

Při jízdě v noci může osvětlení v autě snižovat dobrou viditelnost na silnici

Vypínání světel v autě v noci může být pro mnoho řidičů nezvyklou praxí, ale existuje několik dobrých důvodů, proč byste měli vyzkoušet toto jednoduché opatření. Přestože si většina řidičů zvykla jezdit s rozsvícenými světly auta, existuje několik důvodů, proč byste měli zvážit vypnutí světel v noci. Pokud jste se nikdy dříve nesetkali s tímto konceptem, může to znít jako nesmysl, ale má to svou logiku.

Číst více

Hybrid je v současné době rozumnou investicí

Hybridní auta jsou rozumnou alternativou pro řidiče, kteří chtějí ušetřit na provozních nákladech, ale zároveň se obávají nízkého dojezdu elektromobilů a jejich vysokých pořizovacích nákladů. Baterie hybridů mají většinou deklarovaný dojezd mezi 50 a 100 kilometry, což může stačit pro běžné ježdění. Navíc garážování hybridu není zdraví škodlivé na rozdíl od garážování auta se spalovacím motorem.

Číst více

„S Chorvatskem letos končím. Na pobyt nemám peníze, na cestu nervy,“ říká Petr s rodinou

„Roky jsem jezdil do Chorvatska, letos s ním končím. Už několik posledních let jsem váhal, letos máme s rodinou jasno. Už je to neúnosné,“ říká čtenář Petr, který se s námi podělil o to, co vše poslední roky zažíval se svou rodinou. Letos zvolí stoprocentně jinou destinaci. Cesta je očistec Vydat se do Chorvatska jinak než po vlastní ose nejde.

Číst více

Zavazadlový prostor současných aut je mnohdy nedostatečný

Zavazadlový prostor představuje klíčovou a praktickou součást automobilu. Jeho účelem je poskytnout dostatečný prostor pro přepravu různých objektů, které se nevejdou do kabiny vozidla nebo by bylo nebezpečné je tam umístit. Bohužel mnoho současných automobilů trpí opakujícím se problémem – jejich zavazadlové prostory jsou často příliš malé a neumožňují pohodlné uskladnění většího množství zavazadel nebo předmětů.

Číst více

„Dostal jsem pokutu za GPS navigaci, německá policie byla nekompromisní,“ zlobil se řidič Martin

Roky beru navigaci jako samozřejmost. Nečekal jsem, že v Německu s ní budu mít problém. Dokonce takový, že nekompromisní policista mi udělí mastnou pokutu. Chápu, že neznalost zákona neomlouvá, ale tohle považuji za šikanu. Tak začíná příběh čtenáře Martina, kterému jsme nejprve nechtěli věřit. Ale jeho zkušenost se opravdu zakládá na pravdě. Německo má pro použití navigací celkem jasná pravidla.

Číst více