Auto není vždy nutné. Mnoho lidí si snadno vystačí i bez něj

Close Up New Car Door

Osobní vůz je prostředek, který vám může hodně zjednodušit život. Na druhou stranu jde o věc, která vás stojí hodně peněz. A ne pro každého je naprosto nezbytné. Sami si musíte ujasnit, jestli se vám to vyplatí. Pohonné hmoty jsou drahé, opravy, pojištění a technická také. A možná zjistíte, že vám na parkovišti stojí úplně zbytečně. Záleží jen na tom, jak žijete.

Hodně záleží na tom, kde žijete a pracujete

Život na vesnici nebo na samotě vyžaduje vůz. Spojení autobusů nemusí být tak dobré, abyste se dostali pohodlně do práce nebo do školy. Jestli jste na druhou stranu ve městě, možná auto vůbec nepotřebujete. Městská hromadná doprava má velmi dobré spojení po celých městech, takže se snadno dostanete do práce i na nákup. Hodně proto záleží na tom, kde žijete.

Mohlo by vás zajímat:  Přemrštěná cena ojetých vozů vyvolává nový trend. Půjčení náhradního auta může být řešením

Jaký je váš životní styl?

Mnoho rodin má děti s kroužky a koníčky, které vyžadují hodně jízd na mnoho míst. A mnoho rodin také jezdí na dovolenou autem. V takovém případě jistě vůz potřebujete. Musíte si sami rozmyslet, jestli si bez něj nedokážete představit svůj život. Existuje mnoho faktorů, které vám s tím napoví. Podívejte se hlavně na to, jak často ho reálně využíváte. To vám hodně napoví, jestli ho vážně potřebujete.

Happy Family Getting Ready Road Trip
Zdroj obrázku: Freepik

Myslete také na finance

Vlastnit osobní vůz rozhodně není levné. Počítat musíte nejen samotnou koupi, ale také pohonné hmoty, pojištění, opravy, technická prohlídka a sezónní pneumatiky. Musíte počítat se všemi náklady, které se pojí s vlastnictvím auta. Nakonec možná zjistíte, že se vám to vůbec nevyplatí.

Mohlo by vás zajímat:  Na směsi do ostřikovačů se v zimě nevyplatí šetřit

Alternativy dopravy

Bez ohledu na to, jestli žijete ve městě nebo na vesnici, můžete využívat autobusy. Ve městě navíc můžete chodit pěšky, jezdit na kole nebo využívat hromadnou dopravu. Nejen, že budete cestovat ekologicky, ale také ušetříte hodně peněz. Zamyslete se. Doopravdy potřebujete osobní vůz pro svou každodenní potřebu?

Zdroj: https://www.vox.com/23753949/cars-cost-ownership-economy-repossession
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora