Začínající řidiči se dopouští za volantem zbytečných chyb a riskují

Portrait Successful Young Happy Man Showing Keys Sitting New Car

Většina řidičů si dělá svůj řidičský průkaz v 18 letech. Zároveň je to věk, ve kterém můžete začít pít a volit. Hlavně pití se za volantem často objevuje a začínající řidiči by na to měli ihned zapomenout. Existují ale další prvky řízení, kterým by se měli vyvarovat. Na začátku nemáte příliš mnoho zkušeností, a proto se následující faktory mohou stát velmi nebezpečnými na silnici.

Rychlá jízda

Tohle je vážně věc pro zkušené řidiče. Mladí lidé mají pocit, že když složili zkoušku, mohou na silnici riskovat. Není to pravda. Ještě nemáte nazkoušeno, jaký odstup musíte mít mezi vozy a jak rychle dokáže vůz zpomalit. Proto byste měli vždy dodržovat předepsanou rychlost.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní nástrahy na silnicích, kterým mnoho řidičů vůbec nevěnuje pozornost

Nedodržování dopravních pravidel

Obecně se nevyplatí porušovat pravidla silničního provozu. Velmi rychle po obdržení řidičáku o něj můžete přijít. Dávejte si pozor na značky a nejezděte na červenou. Dodržovat pravidla zajistí, že budete v bezpečí vy i všichni kolem vás. A to je při řízení vozu to nejdůležitější.

Tourist Guy Car Travel Summer Vacation Concepts
Zdroj obrázku: Freepik

Příliš velká sebedůvěra

S předchozími riziky souvisí i sebevědomí. To, že jste složili zkoušku, ale neznamená, že máte zkušenosti a přesně víte, co děláte. Na to potřebujete mnoho let za volantem. Buďte na začátku skromní a chovejte se na silnici ohleduplně.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto 5 bodů potvrdí, že jsou celoroční pneumatiky opravdu vhodnou volbou

Nedostatek zkušeností

Tohle je největší problém u mladých řidičů. A ještě větší problém je to při dešti nebo během zimy. Musíte najezdit hodně kilometrů, abyste se naučili, jak vůz reaguje na mokré nebo zmrzlé vozovce. Dávejte na sebe pozor a neriskujte. Uvidíte, že časem budete řídit s větší jistotou.

Špatná údržba vozu

Pořídit si vůz a používat ho, je obrovská zodpovědnost. Nejde jen o to, že s ním jezdíte. Musíte si dávat pozor na technický stav, správné pneumatiky podle ročního období, platné pojištění a mnoho dalších věcí. Dobře si to rozmyslete, protože vlastnit vůz stojí hodně peněz a přestavuje velkou zodpovědnost.

Zdroj: https://www.youngdriverfactbase.com/the-issues/behaviour1/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora