Kromě povinné výbavy se vyplatí v autě vozit i některé věci navíc

man-try-fix-car-engine-problem-local-road

Mnoho řidičů považuje povinnou výbavu v autě za cosi samozřejmého, na co se zaměří pouze při zkoušce na řidičský průkaz. Zatímco si myslí, že mají vše potřebné v boxu v zavazadlovém prostoru, málokdo se skutečně věnuje pravidelné kontrole výbavy a sledování legislativních změn. Povinná výbava často obsahuje zbytečnosti, které jsou předepsány zákonem, ale při řešení nečekaných situací na silnici mohou chybět důležité věci.

(Ne)povinná výbava

I když povinná výbava v autě obsahuje základní prvky, jako je výstražný trojúhelník, reflexní vesta nebo autolékárnička, jsou věci, které sice povinné nejsou, ale mohou se vám hodit. V minulosti bylo povinné vozit i další vybavení, jako žárovky nebo pojistky, které mnoho lidí neumělo vyměnit. Nicméně dnes se povinná výbava modernizuje a aktualizuje. Existuje však řada předmětů, které mohou být užitečné při řešení nečekaných situací na silnici a které byste si měli přibalit do své výbavy, i když je nemusíte mít nutně předepsané.

Výbava pro řešení defektu

Při defektu na silnici je důležité mít k dispozici potřebnou výbavu pro rychlé řešení problému. V autě je potřeba mít hever, klíč a náhradní kolo. Nicméně i když výměnu úspěšně provedete, může se stát, že náhradní pneumatika není dostatečně nahuštěná. Proto byste měli mít v autě minimálně ruční pumpičku, nejlépe s integrovaným manometrem, aby bylo možné pneumatiku nahustit na správný tlak. S odpovídající výbavou pro řešení defektu se budete cítit jistější a můžete rychleji pokračovat v cestě.

Mohlo by vás zajímat:  Kruhové objezdy řidičům stále dělají problémy, pravidla jsou však jasná
Zdroj obrázku: Freepik

Užitečné doplňky

Kromě základních prvků povinné výbavy mohou být v autě užitečné i další předměty, které vám mohou pomoci v případě nouze. Například by se mohlo jednat o nářadí jako šroubovák, kleště nebo kombinačky, které vám mohou pomoci při drobných opravách nebo údržbě vozu. Startovací kabely by také neměly chybět v žádném autě – mohou vám pomoci s nabitím baterie a umožnit vám tak pokračovat v cestě.

Důležitým doplňkem povinné výbavy může být také deka nebo spacák. Tyto předměty vám mohou posloužit jako ochrana při nehodě nebo při zdržení na místě, kde neexistuje možnost se ohřát. V neposlední řadě by se mohlo jednat o dobíjecí baterii nebo externí zdroj energie, který vám může poskytnout dostatečné množství energie pro nabíjení mobilního telefonu nebo jiných zařízení v případě nouze.

Zdroj: https://bugoutbagacademy.com/car-emergency-kit-must-haves/