Při koupi obytného vozu podlehne většina známým mýtům. Realita cestování je pak úplně jiná

Obytné vozy zažívají poměrně velký boom. Řada lidí investuje do klasického obytného auta, do karavanu nebo třeba do různých obytných vestaveb. Důvody takových investic jsou často spojovány s několika věcmi, které však patří mezi jedny z nejznámějších mýtů. Kdo si je neověří předem, ten může být zklamán, že své auto k bydlení nevyužije tak, jak původně plánoval. Co patří mezi hlavní mýty?

Volnost bydlení

Kdo si koupí karavan, obytné auto nebo investuje do vestaveb, ten se těší na to, že se svým autem bude obrážet celou naši zemi, vyrazí i do zahraničí a všude bude svým pánem. Tak jednoduché to ale není. Zastavit na cizím pozemku a nocovat zde prostě nejde. Také není vždy možné parkovat a nocovat na veřejných parkovištích, pokud se chystáme třeba do Evropy. Sen o volnosti se tak rozplývá.

Levné bydlení

Zastavit kdekoliv a přespat není tak jednoduché. Aby bylo možné někde s obytným vozem kempovat, je třeba si dané místo domluvit, objednat a často zaplatit. A to nemusí být levná záležitost. Když vezmeme v potaz poplatky v kempech za osobu, auto, karavan i elektřinu, najednou se cena nemusí až tak lišit od průměrného penzionu. A připočítat je nutné také investici do obytného vozu. Ten rozhodně není zadarmo.

Zdroj obrázku: Freepik

Dokonalá romantika

Zastavit s obytným vozem na odlehlé louce, zde se vyspat a ráno se probudit do dokonalého rána, to může být opravdu romantické. Sehnat ale takové místo moc jednoduché nebude. Bez povolení takové nocování není legální a s povolením lze riskovat, že zde bude více podobných cestovatelů. Sen o dokonalé romantice se v tu chvíli rozplývá a bude jí asi tolik jako v klasickém kempu.

Sám svým pánem

Ač to může znít velmi zajímavě, realita je trochu jiná. Každý se totiž musí sám za sebe postarat nejenom o jídlo, ale musí řešit třeba i dostatek vody k hygieně nebo svou toaletu, což na komfortu až tak nepřidává. Odjet a „vše“ nechat na místě totiž není úplně odpovědné.

Zdroj: https://hi-van.com/7-reasons-why-campervans-are-so-popular/

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora