TOP 10 novinek roku 2013 – Honza Matoušek

Silvestr, poslední den roku, ideální doba na bilancování. My jsme si pro Vás připravili výběr deseti nejzajímavějších novinek, které nám, jako redaktorům, učarovaly nejvíce. Vybírali jsme z čistě nových aut, vynechány tentokrát zůstaly facelifty, závodní modely i koncepty. V tomto článku najdete výběr redaktora Honzy Matouška a po kliknutí na název automobilu se dostanete k více informacím i fotografiím.

10. Škoda Rapid Spaceback

Z kategorie dostupnějších vozidel přijíždí hatchback na základech Škody Rapid. Ač si budou mnozí možná klepat na čelo, proč Rapid, tak důvody jsou jasné – velký prostor vzadu, dobře využitelný kufr a s prodlouženým zadním sklem překvapivě povedený design. Čistě racionální důvody, ale o tom Spaceback je, ne?

9. Citroën C4 Picasso

Další designový podivín v mém přehledu. Těžko říct čím to je, ale Picasso nejen, že na silnici nezapadne – ono vyčnívá. K tomu si přidejte výborné využití vnitřního prostoru a vyjde Vám zajímavý mix, který v mém přehledu zkrátka nemůže chybět!

8. Alfa Romeo 4C

Malý, lehký a dostatečně výkonný sportovní vůz už svět automobilismu potřeboval jako sůl. Alfa 4C s přeplňovaným motorem, pohonem zadních kol, absencí posilovače a typickým italským designem je možná poslední šancí na záchranu skomírající značky. A řekněme si to na rovinu – povedenou šancí na záchranu!

Mohlo by vás zajímat:  Auto roku 2019 je tu. Kdo vyhrál?

7. Mercedes-Benz třídy S

Obrovský, sebevědomě se tvářící kus automobilu rozhodně nadchne nejednoho podnikatele, manažera nebo snad politika. Ty běžné smrtelníky alespoň potěší líbivým designem a faktem, že je to opět jedno z „aut snů“.

6. Citroën DS 5LS

Sedan pro Čínu, řeknete si. Bylo by však chybou vidět sedan nižší střední třídy jenom takhle! Design inspirovaný koncepty Numéro 9 a DS Wild Rubis, luxusní interiér a technicky velmi kvalitní motory THP by jistě zaujali i Evropany.

5. Jeep Cherokee

Americké SUV šokovalo svět svým designem, který rozdělil svět na dva tábory – 90% jej kritizuje, 10% jej miluje. Já patřím k těm 10%. Jako bonus berte neuvěřitelnou průchodnost terénem a punc terénní legendy.

4. Suzuki Hustler

V našich končinách tak trochu exot, ale tohle kei SUV si Vás získá už jen na papíře. Roztomilý kukuč, malý motor a světlá výška vyšší než u Hondy CR-V. Věřte, že i Vám tahle kombinace zachutná!

3. BMW i3 

Elektromobilům osobně neholduji a podle původních predikcí tomu tak nemělo být ani v případě mnichovského kousku. Ale proti sobě se otevírající dveře a velmi stylový interiér dokáží přesvědčit i za cenu 900 000 Kč.

Mohlo by vás zajímat:  BLOG: Kvalita automobilových reklam

2. Mercedes-Benz G 63 AMG 6×6

Pouště, polopouště ani zasněžené plochy tady sice nemáme, přesto je tenhle Mercedes takřka geniálním strojem. V době honění decilitrů spotřeby, gramů emisí C02 a decibelů hluku přijít s šestikolovým monstrem na základech verze AMG? To chce kuráž!

1. Lamborghini Veneno/Veneno Roadster

Potřebuje 750 atmosférických koní, 1450 kg v případě kupé nebo 1490 kg v případě roadsteru a design kosmické lodi nějaký další komentář? Snad jen – nutně potřebuji 4 miliony euro, značka: spěchá!

Zdroj: Alfa Romeo, BMW, Citroën, Jeep, Lamborghini, Mercedes-Benz, Suzuki, Škoda