Vonné stromečky do auta mají jediný správný způsob použití

Man Sitting Inside Car Adjusting Rear View Mirror

Když se jedná o jízdu v autě, každý chce, aby to v interiéru vozu vonělo co nejlépe. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Nejdůležitější je udržet nízkou vlhkost a zabránit tomu, aby se v interiéru auta hromadil odpad. Poté lze použít různé osvěžovače vzduchu, které dokážou v interiéru auta vytvořit příjemnou vůni. Nabídka těchto produktů je velmi široká, takže každý si může vybrat osvěžovač, který bude vyhovovat jeho osobním preferencím.

Vonné stromečky se těší velké oblibě

Mnoho řidičů si oblíbilo vonné stromečky jako klasický doplněk do auta. Tyto stromečky často visí na zpětném zrcátku a nabízejí širokou škálu vůní a barev. I když je to jednoduchá záležitost, ne každý řidič ví, jak je správně používat. Pokud není daný stromeček pověšen správně, může se snadno stát, že místo příjemné vůně se interiér auta stane nepříjemně provoněným.

Mohlo by vás zajímat:  Havarijní pojištění připravuje řidiče o tisíce ročně kvůli jedné drobné chybě
Zdroj obrázku: Freepik

Obal nesundávejte

Určitě jste si už někdy všimli, že mnoho řidičů má na zpětném zrcátku vonný stromeček nejen sám o sobě, ale i s igelitovým obalem, ze kterého jen trochu vykukuje. Pokud jste se nad tím zamysleli a začali si dělat starosti o mentální zdraví majitele vozidla, máme pro vás dobrou zprávu. Pověšení vonného stromečku na zpětné zrcátko spolu s obalem je totiž správné. I když to nevypadá moc elegantně a obal na stromečku může evokovat různé emoce, pravda je taková, že jinak byste stromeček zavěšovat neměli.

Mohlo by vás zajímat:  Bundu v autě by měl mít každý nejen v zimě. Pomůže předejít nečekaným problémům

Pokud byste ho pověsili bez igelitového obalu, jeho vůně by byla až příliš intenzivní a mohla by být doslova neuspokojivá. Obal na stromečku umožňuje postupné uvolňování vůně v optimálním množství. Jak stromeček vysychá, stačí jen stahovat igelitový obal a mít tak jistotu dostatečného množství potřebné vůně. Jediný problém je tedy estetického rázu, ale na druhou stranu, vůbec se nejedná o žádnou tragédii.

Alternativy

V případě, že se vám (nebo okolí) vonné stromečky v obalu nelíbí, je možné využít i přírodní prostředky k osvěžení interiéru auta, například vonné byliny nebo esenciální oleje. Tyto přírodní produkty nejen poskytují příjemnou vůni, ale mohou mít také uklidňující účinky na řidiče a cestující.

Zdroj: https://www.supercheapauto.com.au/blog/car-cleaning/little-trees.html
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora