Záleží vám na vzhledu a kvalitě interiéru? Tak zkuste tyto vozy

Design je ve světě automobilů velmi důležitý. U mnohých lidí hraje roli především to, jak jejich auto vypadá z hlediska exteriéru. Jsou ale i tací, kteří si potrpí na kombinaci unikátního vzhledu a unikátní kvality interiéru. Pokud do této kategorie také patříte, měly by vás zajímat výsledky organizace Ward’s Auto, která se právě hodnocením interiérů vozů také zajímá. Jaké jsou ty nejkrásnější, co vás v nich zaujme a kolik dané auto stojí? Podívejte se.

Hyundai Kona

Umístění tohoto vozu v žebříčku jenom potvrzuje, že i u levnějších vozů lze mít interiér, který bude zajímavě vypadat. Připomeňme, že Hyundai Kona je možné pořídit za cenu 620 tisíc korun, což je přijatelná částka. Pokud jde o hlavní designová lákadla, tak jde především o narušení jednotné barvy povedenými designovými cákanci, stejně jako zaujme i výraznější lem, který je shodný s barvou exteriéru. Při realizaci se nehledělo jenom na design, protože opomenout nelze ani praktický dotykový displej v centrální části vozu.

Kia Stinger

Tento vůz se korejské automobilce skutečně povedl. Proč? Sbírá velmi pozitivní hodnocení s ohledem na jízdní vlastnosti, sklízí pozitivní hodnocení i s ohledem na krásu, stejně jako sklízí ocenění, pokud jde o kvalitu a vzhled interiéru. Když se podíváme na to, čím nadchne, je to určitě kvalita spojená s materiály a jejich zpracováním. Kia Stinger však nabídne i velmi stylové hliníkové obložení, nebo použití mnohdy celkem netradičních, ale k charakteru vozu velmi dobře padnoucích barev. I tudy vede cesta k dokonalosti a zajímavosti. Nutno ale počítat s tím, že na auto budete potřebovat minimálně milion.

Mohlo by vás zajímat:  100 let, 100 kusů - Bentley slaví. Co vlastně?

Toyota Camry

Využití červené barvy v případě sedadel může dost možná budit pochybnosti o tom, zda auto mezi nejkrásnější interiérové skvosty patří, ale v tmavém provedení lze dané obavy hodin za hlavu. Pokud jde o hlavní přednosti, tak nelze opomenout třeba skvěle vypadající asymetrický středový tunel, nebo nádech futurismu. Ten interiéru dodává i stále populárnější technologická vychytávka, kterou je zajímavý head-up displej. Ten celkový dojem nadčasovosti jenom dotváří. A zažít ho lze i celkem levně, protože na vůz může stačit necelých 820 tisíc korun.

Range Rover Velar

Tohle auto má styl jak z vnějšku, tak při pohledu do interiéru. Poklud by ho organizace Ward’s Auto do svého žebříčku neumístila, rozhodně bychom to udělali my. Range Rover Velar opravdu zaujme, a to i náročnější zákazníky. Hlavním unikátem je kombinace elegantních materiálů a elegantních tvarů s moderními technologiemi. Žádné extravagantní barvy, žádné nadčasové prvky, ale jenom stylové sladění, které jenom podporuje celkovou luxusnost vozu. A tu dostanete za cenu 1 900 000 Kč.

Infiniti QX50

Vůz, který je oproti předchozímu ještě zhruba o 300 tisíc dražší, nabídne v daném ohledu mnoho shodného. Interiér sice není tak elegantně vyladěný, ale přesto elegantním a stylovým dojmem působí. Zajímavostí je třeba barevně odlišený strop, který zajímavě kontrastuje, nebo loketní opěrka se zajímavou barevnou, zužující-se širokou linií. Pokud vám Range Rover připadá až příliš strohý a hledáte mnohem více barevných odstínů, ale zároveň žádnou přeplácanost, je Infiniti QX50 správnou volbou.

Mohlo by vás zajímat:  Azimut Benetti - megajachty pro náročné

Porsche Panamera

Pojďme se podívat také na auto, u kterého se luxus bere jako naprostá samozřejmost. Není se čemu divit, jelikož když bychom se podívali na to, jakou má Porsche Panamera cenovku, ta je to suma 4,2 miliony korun. Nejde tedy o žádné levné auto. Tomu však dokonale odpovídá jeho interiér. Kombinace luxusních materiálů, precizního zpracování, nebo i důraz na pohodlnost jsou věci, které zaujmou každého. I když je použita celá řada různorodých prvků, interiér přesto vypadá celkem jednotně a na první pohled sladěně.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora