Ve výběru nejvýhodnějších SUV dominuje Asie, evropské vozy začínají zaostávat

SUV patří k nejprodávanějším modelům současnosti, alespoň ve vyspělých zemích. Zákazníci na nich oceňují především bezpečnost, kvůli které jsou ochotní sáhnout hlouběji do kapsy. U SUV se totiž prodraží provoz, těžší automobily jsou sice bezpečnější, ve srovnání s lehčími auty však logicky mají vyšší spotřebu.

A potřebují také silnější motor, aby měly odpovídající odpich a zrychlení. S příliš úsporným SUV jsou rozjezdy v městském provozu i cestování po dálnici dost nepohodlné, jak se v anketách shodují evropští řidiči. Dnes vám proto představíme SUV, které jsou k dostání i v České republice, a nabízí solidní výkon za slušné peníze.

Asijské automobilky dominují

Asi vás nepřekvapí, že v tomto ohledu dominují asijské automobilky, které jsou známé svou schopností konstruovat spolehlivé vozy pro zákazníky, kteří hledí i na svou peněženku. S dieselovou verzí Hyundai Kona 1.6 T-GDi 177 HP 7-DCT sice své okolí nezaujmete tolik jako novým SUV od Volva, ale dostanete výkonný vůz za rozumné peníze, který se umí dát do práce. Podobně na tom budete i s Mitsubishi Eclipse Cross s motorem 1.5 MIVEC 163 HP. To je optimální volbou pro řidiče, kteří dávají přednost benzinovým motorům.

Zdroj obrázku: Mitsubishi

Také náš třetí typ je asijské provenience. Při nákupy modelu Kia Sportage 1.6 T-GDi 177 HP budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy, za své peníze ale dostanete prémiové vybavené SUV střední třídy. Jediným evropským zástupcem na našem seznamu je francouzský diesel Renault Kadjar 1.3 TCe 140 HP. Jeho motor vás překvapí slušným výkonem v poměru ke spotřebě. Renault Kadjar je také z našich dnešních typů nejlevnější, tedy pokud vás nezaujmou hybridy z dalšího odstavce.

Zdroj obrázku: Kia

SUV hybridy

Mezi další zajímavé modely se skvělým poměrem cena-výkon patří například tyto dva hybridy od Suzuki, které však nebudou vyhovovat každému:

Zdroj: Autorský text

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora